Учество како спасителна единица

Во рамките на верскиот празник Богојавление – Водици, на 19.1.2014 год. (недела) членови на здружението Вардарска регата “Гемиџии“, извидничкиот одред “Димитар Влахов“ и кајакарскиот клуб “Гемиџии“ земаа учество како спасителна служба на вода, за сите учесници кои влегоа  во осветената вода на реката Вардар на централната манифестациа во организација на Повардарската епархија, под раководство на Митрополитот Агатангел. Во склоп на единицата учество зема старешината на одредот Ангелче Гушев, а воедно се користеше и гумениот чамец на нашиот одред.

 

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.