Свечена академија – 60 години ИО “Димитар Влахов“ – Велес

                                                            

 

Почитувани сограѓани, почитувани извидници, браќа и сестри скаути ширум Република Македонија, ми причинува чест и големо задоволство да Ве поканам на Свечената академија на извиднички одред “Димитар Влахов“ – Велес. Акедемијата е во знак на 60 годишното постоење на одредот, а истата ќе се одржи во салата “Бели мугри“ во Велес  на 30.3.2013 год. (сабота) со почеток во 11.30 минути.

 

Старешина на ИО Димитар Влахов Велес
Ангелче Гушев

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.