Среќно пловење !!!

Старшинството и советот на водачи при  извидничкиот одред “Димитар Влахов“ од Велес му посакува  успешна работа на новоформираното здружение на граѓани Вардарска регата “Гемиџии“. За сите активности на здружението, сите велешани ќе може да се информираат и од официјалниот веб сајт кој гласи www.vardarskaregata.mk.

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.