Протестниот банер и во Скопје

Членовите на извидничкиот одред “Димитар Влахов“ од Велес учествувајки на активности по повод 13 Ноември – Денот на ослободување на град Скопје, на три локации во Скопје и тоа во центарот на Скопје, во Градски парк и во близина на Арената Филип втори,  го поставија ПРОТЕСТНИОТ БАНЕР кои што беше изработен за еколошкото востание одржано во Велес на 9.11.2011 година.

 

 

 

 

 

                    

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.