Подготовки за Вардарската регата

Десет членови на извидничкиот одред “Димитар Влахов“ од Велес, интензивно се вклучени во поддршка на организационите активности на XIII Вардарска регата  “Гемиџии 2012“.  Во последните денови, членови на нашиот одред се вклучија во транспортирањето и уредувањето на пловните објекти кои се превземаа од Скопје, а овие денови ќе пристапат и во помош на подготовката на симболот на оваа манифестација, сплавот или т.н. – ГЕМИЈА. Овогодинешната регата ќе се одржи во периодот од  5 до 8 јули 2012 год.

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.