Подготовки за химната на Велешките извидници

Официјалната фотографија за омотот за компакт дискот на кој ќе се најде одредската химна “Над Велес знаме се вее“ на извиднички одред “Димитар Влахов“ – Велес, која ќе биде официјално промовирана на 22.2.2014 год. (сабота) по повод Светскиот ден на извидниците

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.