Гемијата е подготвена !

Регатата може да заплови ! Гемијата е подготвена, пловните објекти – чамците, прегледани, средени, напумпани, поминати на контрола. Сето ова се средуваше во изминатите три дена под контрола на искусните кајакари и вредните извидници на извиднички одред “Димитар Влахов“ од Велес. На овогодинешната Вардарската регатата  “Гемиџии 2012“ која ке се реализира од 5 до 8 јули 2012 година учество ќе земат десет извидници од нашиот градски извиднички одред.

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.