Еднаш извидник ! Засекогаш извидник !

Во 2010 година, Бил Гејтс основачот на Мајкрософт, беше одликуван од страна на Американските  скаути (Boy Scouts of America) со “Одликувањето – Сребрен бик“ … Со оглед на фактот дека Бил Гејтс како момче бил скаут, па вреди да се потенцира познатата изрека … Еднаш извидник ! Засекогаш извидник !

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.