Честит Божик … среќни празници

Старешинството и Советот на водачи при извиднички одред “Димитар Влахов“ од  Велес на сите извидници во Република Македонија, на сите наши пријатели, поддржувачи, на сите граѓани од православната вероисповест им ги честита престојните празници Коледе, Бадник и Божик …. Христос се роди … навистина се роди . За многу години.

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.