Јубилеј – 65 години на ИО “МИРКО МИЛЕСКИ“ од Кичево

Шест члена делегација на извидниkicevo65_1чкиот одред “Димитар Влахов“ – Велес на 14.09.2018 година (петок) земаа учество на Свечената академија по повод прославата за одбележување на 65 години од постоењето на извидничкиот одред„Мирко Милески” од Кичево.
Старешинството на нашиот одред на нашите пријатели од Кичево им посакува успех во понатамошната работа во делот на неформалното образование и совладување на младинската програма на СИМ.

 

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.