Среќен Бадник и честит Божик

бадник5Старешинството и Советот на водачи при извиднички одред “Димитар Влахов“ – Велес на  сите извидници во Република Македонија од  православната вероисповест им ги честита  престојните празници Бадник и Божик …. со желба за здравје,  среќа, успех, благосостојба и семејна хармонија.
Христос се роди … навистина се роди .
За многу години

 

Старешина на ИО “Димитар Влахов“

м-р Ангелче Гушев

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.