Кој се бил ИЗВИДНИК !

Ако имате дилема дали да се зачлените во извидничката организација  или пак не – прочитајте кој се не бил член на најголемото младинско движење – извидничкото !

– Даниел Редклиф – глумец (Хари Потер)
– Харисон Форд – глумец (Идијана Џонс)
– Дејвид Бекам – познат англиски фудбалер
– Стивен Спилберг – познат режисер
– Пол Макартни – гитарист во “Битлси“
– Бил Гејтс – основач на Мајкрософт
– Јиржи Волкер – познат чешки писател
– Карл Хенрик Сванберг – основач на Ериксон
– Владе Дивац – познат НБА кошаркар

Членови на голем број кралски семејства по правило се извидници 85 % агенти на ФБИ биле извидници, а преку 50 % од запослените во американската и англиската администрација биле и се извидници.
Од 214 астронаути дури 142 биле и се извидници, а првиот човек кој стапна на месечината, Нил Армстронг  – сеуште е извидник. И уште безброј познати и непознати. 

Драги извидници, доколку познавате некоја јавна личност од Македонија, (глумец, пејач, спортист, бизнисмен па и политичар),  Ве молам испратете ја информацијата на нашиот одредски сајт за оваа погоре напишана листа да ја прошириме и со наши македонски преставници.

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.