Добиени сертификати за учество на Инструкторска школа

Сојузот на извидници на Војводина на членовите на извидничкиот одред “Димитар Влахов“ од Велес, Ангел Радевски и Виктор Таневски им ги додели Сертификатите за учество на Основниот семинар за инструктори од прв степен кои се одржа оваа година во Кањижа, Република Србија.

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.