Десет извидници од Велес учесници на ноќен хајк на Водно

vodnoВо рамките на прославата по повод 22 февруари – Светскиот ден на скаутизмот, а  во организација на Сојуз на извидници на Македонија на 20.2.2016 год. (сабота) се организираше ноќен  хајкот до Милениумскиот крст. На хајкот од извидничкиот одред “Димитар Влахов учество земаа десет извидницизапочна . Движењето кон Милениумскиот крст се одвиваше по тесни планинарски патеки кон  Средно Водно, па се до Милениумскиот крст поделени во две групи. Во текот на хајкот за сите извидници учесници  имаше постојана поддршка од Црвениот крст. На хајкот учество земаа извидници од следните градови: Скопје, Велес, Прилеп и Куманово.

Напишете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.